Система GPS моніторингу

Система GPS моніторингу

Illustration

Супутниковий GPS моніторинг транспорту від компанії GG-Tech дозволять суттєво підвищити ефективність роботи вашого автопарку. Будучи потужним інструментом в руках досвідченого логіста, система допоможе як в організації процесу доставки вантажу, так і при аналізі витрачених на перевезення коштів. Сукупність сучасних програмних та апаратних рішень дозволяє проаналізувати роботу транспортного засобу чи іншого об'єкта спостереження, спираючись на показання різних підключених датчиків.On-line допомога водію у напрямку його руху, координування прибуття вантажу, контроль реального пробігу автомобіля та фактично витраченого ним палива — ось деякі можливості, які надає GPS контроль компанії GG-Tech.
Презентацію системи GPS моніторингу можна завантажити, натиснувши кнопку нижче. Розмір файлу — близько 3МБ.
Завантажити презентацію
Огляд функцій програми разом із інструкціями щодо застосування її можливостей можна завантажити, натиснувши кнопку нижче. Розмір файлу — близько 5МБ.
Можливості ПЗ

Переваги GG-Tech

Система GPS моніторингу транспорту, представлена ​​на нашому сайті gg-tech.com.ua, є розробкою компанії GG-Tech. Ця перевага дозволяє враховувати побажання та зауваження її користувачів, а також спиратися на тенденції розвитку автомобільного бізнесу в Україні та інших ринків, де доцільним є застосування GPS контролю.
Серед переваг програмного продукту виділяються:
● потужний програмний комплекс, що дозволяє аналізувати великий обсяг даних зручними інструментами: звіт про переміщення автомобіля можна створити за тривалий період, наприклад, за місяць;● періодичне оновлення програми, де враховуються побажання користувачів: оновлення відбувається автоматично за згодою користувача;● можливість програми працювати off-line: побудувавши звіт один раз, програма зберігає дані локально на комп'ютері для подальшого їх аналізу;● інтеграція із системою ведення запитів клієнтів: надіслати питання фахівцю компанії можна за 10 секунд.Апаратна частина системи (у тому числі GPS трекер) розроблена кваліфікованими фахівцями, таким чином обладнання готове до використання у жорстких умовах експлуатації. Серед переваг спроектованих пристроїв від GG-Tech:
● власна розробка, яка дозволяє покращувати та змінювати відповідно до потреб необхідні характеристики обладнання;● українське виробництво, що дає можливість проводити ремонт та модернізацію обладнання у найкоротші терміни;● адаптація під радянську техніку: із стрибками напруги несправного стабілізатора успішно справляється додатковий захист ланцюгів живлення.

Інтеграція

Інтеграція системи GPS моніторингу транспорту здійснюється нашими фахівцями, які спираються на досить великий досвід роботи компанії в даній сфері, а також на базу даних з необхідною інформацією для коректної установки системи.
Інтеграція відбувається узгоджено, а іноді й спільно з представниками замовника, оскільки існує чимало нюансів під час впровадження. Діє спеціальний відділ введення в експлуатацію та обслуговування, що займається виїздами на об'єкти до замовника.
Не піднімається кабіна біля тягача? Чи не достатньо палива для тарування бака? Чи не вимикається «маса» у транспортного засобу? Всі ці моменти обговорюються та обговорюються із замовником заздалегідь для максимально ефективної взаємодії.
Впровадження системи моніторингу транспорту не завершується монтажем GPS трекера або датчика рівня палива. Завершальний, але з останній, етап інтеграції — це встановлення програмного забезпечення на комп'ютер(и) замовника. Програма встановлюється без обмеження кількості робочих місць. Заключною стадією є навчання представника замовника користуватися системою. І лише після цього об'єкт є зданим в експлуатацію.
● сертифікована система виробництва обладнання● зручний функціональний інтерфейс програмної оболонки● реалізація побажань клієнтів● безкоштовне програмне забезпечення● гнучке налаштування прав доступу до можливостей програми● фіксація та відкрите ведення кожного запиту від клієнта● власна розробка комплексу● гнучкість рішень під час впровадження продукту

Як це працює?

Illustration

В основі нашої роботи лежить система GPS-моніторингу або, простими словами, система супутникового контролю. Часто люди, які не стикалися раніше з такими пристроями, ставлять нам питання: «А як працює ця система?» Насправді схема роботи нескладна — представлена ​​на малюнку нижче.
Схема роботи GPS моніторингуРозташування об'єкта (у нашому випадку, найчастіше, автомобіля) визначається супутниковою системою навігації GPS. Відбувається це шляхом отримання сигналу з антеною супутника, що знаходиться в автомобілі. Саме для цього антена знаходиться в кабіні транспортного засобу в місці, що сприяє кращому прийому сигналу. Координати фіксуються орієнтовно раз на 5-10 секунд. На орбіті функціонує понад 30 супутників, що дає можливість отримувати відмінний сигнал практично в будь-якій точці земної кулі. Похибка при визначенні розташування об'єкта залежить від умов прийому, але, як правило, у звичайних умовах становить не більше 2 метрів.
Отримані дані про місцезнаходження автомобіля передаються по GSM каналу на сервер, де зберігаються (у нашому випадку мінімум півроку) і передаються далі на комп'ютери користувача. Якщо GSM зв'язок з якоїсь причини тимчасово недоступний, дані записуються в пам'ять основного приладу — трекера ​​GGT, щоб пізніше бути вивантаженими на сервер.
На комп'ютерах користувачів встановлюється наше програмне забезпечення — GG-Explorer. Ця програма автоматизує та значно оптимізує роботу диспетчера, дозволяючи спостерігати переміщення автомобіля в режимі реального часу, формувати з отриманих даних необхідні графіки та звіти.
Підключений до основного блоку GGT датчик рівня палива фіксує дані про стан палива в баку (залишок, заправка, злив). Далі ці дані, разом з координатами, передаються основним блоком мережі GSM на комп'ютер користувача. Так само можна передавати й інші відомості, наприклад, дані про факт відкриття дверей, температуру в рефрижераторі та багато інших.
Додавши до основного блоку модуль читання даних з CAN-шини ми з недавніх пір отримали можливість збирати дані з різних штатних датчиків та пристроїв, що знаходяться в транспортному засобі. Дана можливість істотно збільшила обсяг інформації про автомобіль, який можна отримати в результаті використання системи GPS моніторингу компанії GG-Tech.

Функціональні можливості

Illustration

Пропонована компанією «GSM-GPS Технології» система є програмно-апаратним комплексом, який використовує визначення місцезнаходження контрольованого об'єкта систему супутникової навігації GPS і технологію GPRS у мережі GSM передачі даних на сервер. Докладніше принцип дії системи моніторингу рухомих об'єктів описаний на сайті Вікіпедії.
Перше, що хочемо відзначити: весь комплекс як програмна, так і апаратна його частина є власною розробкою нашої компанії. Це дозволяє нам вносити конструктивні покращення у кожну наступну модель обладнання, максимально швидко реагуючи на зауваження та побажання клієнтів, а також удосконалювати програмне забезпечення, керуючись також побажаннями існуючих та потенційних замовників послуги.

Можливості

І, власне, про можливості нашої системи GPS моніторингу. Вони досить великі, нижче наведено перелік базових можливостей на прикладі використання системи контролю транспортних засобів:
● спостереження за автомобілем у режимі реального часуЗа допомогою цієї функції Ви зможете спостерігати за рухом Вашого автомобіля картою в режимі on-line. Це можна зробити не лише на моніторі Вашого стаціонарного комп'ютера чи ноутбука, на яких встановлена ​​наша програма GG-Explorer, але й на екрані будь-якого планшета чи смартфона, підключеного до мережі Internet.
● стеження за автомобілем за кордономОбласть дії системи GPS моніторингу не обмежена межами країни — наша компанія надає можливість GPS контролю транспорту за межами України. Існує можливість перегляду звіту про рух та витрати палива як у режимі off-line, тобто після приїзду автомобіля в Україну та вивантаження даних приладом, так і в on-line режимі, при якому замовник бачить автомобіль у режимі реального часу в іншій країні.
● формування звіту щодо зупинок та стоянок автомобіляДля розрахунку часу в дорозі, контролю за дотриманням маршруту та контролю відвідування автомобілем необхідних точок Ви можете використовувати звіт по стоянках. Він дасть інформацію про те, коли, де і як довго простоював транспортний засіб. У звіті також буде відображено, якщо стоянка супроводжувалася заправкою або зливом палива.
● формування звіту щодо рухуЗвіт з руху дає можливість контролювати пробіг автомобіля. Вимір пройденого кілометражу за допомогою супутникової системи навігації дає найбільш точну інформацію. Похибка вимірювання — до 2%. Для порівняння, свідчення автомобільного спідометра можуть відрізнятися від реальних на величину до 9,5%, це регламентується ГОСТом 12936-82.
● електронна тахограмаПроцес руху представлений у програмі та у вигляді тахограми — для тих, хто звик отримувати інформацію з так званих «шайб».
● контроль витрати пальногоДля обліку палива ми використовуємо різноманітні методи: програмний розрахунок, контроль за допомогою занурювальних датчиків, контроль за допомогою лічильників-витратомірів. Зокрема, використовуючи занурювальний паливний датчик у програмі ми отримуємо повний спектр необхідних даних: залишок палива в баку автомобіля на будь-який момент часу, середня витрата за вибраний проміжок часу, час заправок та об'єм залитого пального, час зливів та об'єм злитого палива. Похибка вимірювання таким датчиком становить до 1% від обсягу палива під час руху автомобіля.
● автоматизований контроль технічного стану автомобіляЦя функція програми дозволяє контролювати термін заміни витратних матеріалів, що є особливо зручним для власників великих автопарків. Зведена таблиця даних, що відображає відсоток зношування основних вузлів автомобіля, не дасть забути, наприклад, про своєчасну заміну масла.
● гео-інструментиВимір відстані по карті, пошук об'єктів, виділення важливих зон або точок, створення регулярних рейсів та контроль за їх виконанням — це перелік функцій, доступних у програмі GG-Explorer, які суттєво прискорюють роботу відділу логістики.
● клієнтські ключіТак звані «клієнтські ключі» — це посилання на автомобіль, які можна генерувати у програмі передачі клієнту. Основна мета — надати клієнту тимчасовий доступ до інформації про переміщення автомобіля з його вантажем, надавши можливість перейти за посиланням у браузері і побачити рух автомобіля по карті. Ця функція суттєво полегшує виконавцю перевезення спілкування із замовником та за досвідом наших клієнтів є запорукою міцних партнерських відносин.
● зв'язок із технічною підтримкоюЗ програми Ви можете надіслати запит на технічну підтримку нашої компанії, натиснувши буквально одну кнопку . Тут є можливість вибрати, яке завдання перед Вами стоїть — перевірити пробіг, уточнити витрату палива, підтвердити злив тощо. Завдання наших спеціалістів у найкоротший термін допомогти Вам розібратися в існуючій проблемі.
Крім базових можливостей програми GG-Explorer, описаних вище, існує багато інших функцій GPS контролю, що використовуються тими чи іншими профільними підприємствами, а також деякі додаткові опції, що налаштовуються на запит.

Сфери застосування

● Автомобільні перевезення вантажівGPS моніторинг у вантажоперевезеннях — це, безумовно, найпоширеніша сфера застосування нашого продукту. У логістиці інформація про те, де знаходиться Ваш автомобіль, є, по суті, основним. Це однаково важливо і для компаній, які використовують власний автопарк, і експедицій. Крім того, за допомогою нашої системи господар автопарку бачить об'єктивну інформацію щодо використання палива, що дає можливість регулювати витрати на цю статтю.
● Сільське господарствоУ сільському господарстві, крім контролю переміщення техніки та витрати палива, важливий обсяг виконаної роботи, наприклад площа оброблених за певний період полів. За допомогою програми GG-Explorer Ви легко отримаєте таку інформацію.
● Служби таксі та кур'єрські компаніїТут важливіше за все своєчасний виїзд у потрібну точку і, при необхідності, дотримання маршруту. Завдяки GPS-контролю GG-Tech диспетчер таксі, наприклад, може бачити наявність транспорту в потрібній районі, а диспетчер кур'єрської служби — чи вже відвідав кур'єр того чи іншого замовника.
● Охоронні підприємстваДиспетчерам охоронних фірм за допомогою нашого обладнання та програми буде зручно відстежувати переміщення виїзних груп у режимі реального часу, це дасть можливість контролювати швидкість їхньої реакції на виклик. Час затримки надходження інформації про місцезнаходження транспорту становить лише 10 секунд. це забезпечить об'єктивність даних.
● Будівельні компаніїДля компаній, що працюють з будівельною технікою (кранами, екскаваторами і т.д.), буде цікавий, крім іншого, підрахунок мотогодин — це дасть змогу контролювати час корисної роботи техніки та персоналу. Підключивши спеціальний датчик ми програмно можемо розрахувати лінійні та нелінійні мотогодини, залежно від типу техніки. GPS моніторинг, таким чином, затребуваний і в будівельному бізнесі.
● Комунальні підприємстваКомунальні підприємства оцінять можливість підрахунку витраченого палива, а також контролю переміщення та часу роботи персоналу.
● Автозаправні станціїРівень палива можна контролювати не тільки в баках автотранспорту, а й у стаціонарних ємностях, зокрема — у цистернах автозаправних станцій. Інформація в цьому випадку також виводиться на монітор керівника та диспетчерів за допомогою нашої програми GG-Explorer.
● Пасажирські перевезенняДля перевезення пасажирів міським та міжміським транспортом актуальний, насамперед, контроль розташування, а для міського транспорту — облік пасажиропотоку та контроль маршруту. Все це доступно в нашій системі, у стандартній комплектації або опціонально.
● Дистриб'юторські компаніїКонтроль роботи торгових представників — це запорука успіху будь-якої дистриб'юторської компанії. Для цього ми пропонуємо не лише автомобільні трасери, а й персональне обладнання. GPS трекери, що дозволяють контролювати маршрут пересування менеджера та відвідування ним торгових точок.
● Приватні особиЗа допомогою персональних GPS трекерів Ви можете отримати ще й таку корисну інформацію, як розташування Вашої дитини — маленький прилад легко поміститься у шкільному рюкзаку.

Як вибрати систему GPS моніторингу?

Illustration

Чи може система GPS моніторингу заощадити вам гроші? Маючи понад п'ять років досвіду впровадження та експлуатації даних систем, ми стверджуємо протилежне: ні, сама по собі система вам не заощадить ні копійки. Ця глобальна помилка заснована на популярному маркетинговому ході — продажі «вигоди», хоча насправді ви купуєте «товар». Ось деякі популярні фрази в електронній ліцензійній угоді, яка більшість користувачів навіть не читає: "As is", тобто. програма надається "як є"; "ніяких гарантій комерційної вигоди чи відповідності очікуванням".
Саме тому користувачі системи або однозначно рекомендують GPS контроль, або говорять про повну його непотрібність. Нижче ми наведемо причини тієї чи іншої позиції та аргументуємо нашу думку.

Що таке GPS контроль очима користувача?

Система GPS моніторингу — комплект обладнання та програмного забезпечення, що дозволяє відстежувати місцезнаходження автомобіля, його характер руху, витрату палива та інші контрольовані параметри. Здається все просто. На основі досвіду проведення кількох сотень презентацій системи GPS моніторингу транспорту наведемо (у порядку значущості) очікування (потреби) замовника на момент початку переговорів:
● контроль заправок/зливів (витрати палива);● пробіг;● де знаходиться транспорт (on-line, стоянки, яким шляхом слідував);● швидкість руху, обороти, температура та інші умови роботи транспорту.
Мабуть, поки що все. Причому останній пункт, зазвичай, запитують «просунуті» замовники, маючи вже сформовані (ними самими чи продавцями систем) потреби. Минає час. Проект впроваджують, отримують і перший досвід експлуатації, а на місці з цим — та перші проблеми:
● розбіжність зі спідометром/шляховими листами;● розбіжність зі звітами з палива;● недоліви на заправках/розбіжність за чеками;● перші випадки відмови або некоректної роботи обладнання;● звільнення або шантаж з боку водіїв;● повна відсутність економії.Виникає питання: навіщо впровадили систему, якщо раніше таких проблем не було? Відповідь очевидна: для економії. Хоча у первинному списку потреб це не фігурує — здавалося, це й так було зрозуміло. Таким чином, завершується перший етап усвідомленого формування потреби замовника, який має такий вигляд:
1. інтеграція з бізнес-процесом (насамперед із існуючою системою обліку);2. боротьба із саботажем з боку водіїв;3. підвищення стійкості до відмови;4. придушення опору новому та навчання диспетчерського персоналу;5. економія.

Фаза неефективної експлуатації

Завдання впровадження переосмислені, випадки розбіжності вже не лякають. Диспетчери більш глибоко ознайомлені з продуктом, починають спілкуватися специфічними термінами, а дехто навіть додав назву програми до розділу «професійні навички» свого резюме. Водії у свою чергу, не гаючи часу, ознайомилися зі слабкими місцями системи, розпочинають узгоджену конфронтацію.
Оскільки система GPS моніторингу — техніка цифрова, вона або працює, або працює. Аналогічно і диспетчери, використовуючи систему: або довіряють їй, або не довіряють. Практика показує, що при першому випадку неоднозначної ідентифікації порушення з боку диспетчера, водії звертають всі переваги GPS контролю проти диспетчера. Будь-який невпевнений аргумент від диспетчера буде припинено фразою водія «востаннє показало так, а тепер так. А в Іванова взагалі так».
Серед методів, які використовуються у разі явно вираженої протидії, зустрічаються сливи через «зворотку», вплив на живлення, вплив на датчик палива, радіочастотне придушення сигналу.

Остаточне формування потреб замовника

Що ж насправді хочуть отримати замовники? Практика проведення переговорів із замовниками, які бажають змінити постачальника послуг GPS контролю, показує наступне «зріле» формування потреби (у порядку пріоритету):
● мінімізація похибки показань;● скорочення часу аналізу отриманих даних;● відмовостійкість обладнання та ремонтопридатність;● ергономічність ПЗ (usability);● інструмент контролю стабільності роботи обладнання;● інструмент визначення фактів зовнішнього впливу;● якісна віддалена сервісна підтримка;● швидкість та вартість реакції провайдера послуг на відмову обладнання;● контроль якості роботи диспетчерського персоналу;● інструмент об'єктивної оцінки якості роботи провайдера послуги.Перелік потреб замовників, які зіткнулися з реаліями експлуатації систем GPS моніторингу транспорту, повністю відрізняється від початкових. Якщо провести порівняння з покупкою вантажного автомобіля, то початкові потреби були в стилі «Потрібен вантажівка з можливістю їздити, перевозити різний вантаж», а підсумкові потреби: «Необхідна техніка, що дозволяє виконати конкретні завдання, не дорога в експлуатації та з доступним сервісом»

Висновки

Економічний ефект від впровадження отримують ті організації, які усвідомлюють, що здобувається інструмент контролю. Такий самий інструмент, як вимірювальна лінійка або будівельний рівень. Інструмент, який дає можливість контролювати та вимірювати параметри використання транспорту для того, щоб зрештою отримати економію та підвищення рентабельності процесу вантажоперевезень. Інструментом, як відомо, необхідно скористатися, виконувати деяку роботу, тобто. витрачати на виконання процесу контролю час, що було не очевидно на етапі первинних потреб та гарної презентації.
Компанія GG-Tech пропонує зручний інструмент автоматизації контролю автоперевезень з великим функціоналом діагностики та аналізу — систему GPS моніторингу власної розробки. Ергономічність та функціональність програмного забезпечення знаходиться на належному рівні. У той же час компанія докладає максимум зусиль щодо підтримки якості сервісного обслуговування своїх клієнтів на високому рівні.